Затримка посліду

Це патологія, яка характеризується уповільненням або відсутністю відділення плідних оболонок і частини пуповини, що залишилася в матці після народження плоду

Затримка посліду
Затримка посліду

Власники тварин повинні знати, що згідно фізіологічних норм, послід повинен відокремитись у корів через 6-8 годин після родів, у кобил через 1 годину, у овець і кіз - через 5 годин, у свиней - через 3 години. Якщо за цей проміжок часу послід не відокремився, то необхідно викликатьи ветеринарного лікаря для надання необхідної допомоги тваринам.

Причинами затримання послідових оболонок (дитячої плаценти) є атонія і гіпотонія матки, що обумовлена важкими родами, виснаженням

або ожирінням тварин, порушенням рефракції матки, зростанням плодової і материнської плаценти внаслідок запальних процесів у хоріоні.

У корів затримання посліду може бути повним (коли плодові оболонки тримаються на карункулах повністю і з статевої щілини звисає тяж завдовжки до 20 см) і частковим (коли послідовий тяж звисає до рівня скакального суглобу і має червону бугристу поверхню). На початку захворювання загальний стан не змінений, а на 2-3-й день підвищується температура тіла, послідовий тяж стає темно-сірим неприємного запаху.

У кобил вже через годину після родів виникає неспокій, пригнічення, підвищення температури тіла, загальна інтоксикація.

У овець, кіз, свиней ускладнення розвивається на 2-й день і проявляється інтоксикацією і сепсисом.

У сук і кішок затримується частіше один або два посліди, помітні зелені витікання із вульви, загальний стан погіршується і може ускладнюватися гангренозним метритом і загибеллю тварини.

Власникам тварин слід пам'ятати, що затримка посліду вимагає невідкладного лікарського втручання. У корів лікар спочатку застосовує консервативні методи лікування, які базуються на застосуванні препаратів, що скорочують міометрій та знімають «прогестероновий блок» (дигітол, сінестрол, окситоцин, пітуітрин, утеротонік). Для попередження гниття послідових оболонок між послідовими оболонками і слизовою оболонкою матки вводять антисептичні піноутворюючі препарати (гістерезол, екзутер, гінобіотик, йодопен). Якщо через 24 години послід не відокремився, то проводять оперативне його відділення. Після цього корову слід лікувати як при едометриті. Для профілактики затримання посліду, зразу після родів, корові випоюють солодку або підсолену воду, енергетичний препарат ріндавіталь, плодові води.

У кобил зразу проводять оперативне відділення посліду. Консервативні методи не застосовують.

У кіз і овець ручне відокремлення посліду майже неможливе, тому внутрішньоматково та в/м призначають антибіотики для ферментативного розплавлення послідових оболонок та утеротонічні засоби.

У свиней затримку посліду лікують консервативно: призначають 1 мл сінестролу і через годину 20-30 ОД окситоцину, у матку вводять антибактеріальні препарати.

Сукам і кішкам для прискорення відділення посліду роблять масаж матки через черевну стінку, ін'єкують в/м 5-10 ОД окситоцину, внутрішньоматково вводять рідкі антибіотиковмістимі емульсії та суспензії, в/м - антибіотики, що обумовлена

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати