Субінволюція матки

Субінволюція матки - це сповільнене відновлення матки та інших органів до стану, в якому вони були до початку вагітності.

Субінволюція матки
Субінволюція матки

Головною причиною даної патології є збереження в організмі тварини "прогестеронового блоку" внаслідок чого ослаблюється скоротлива функція матки, її ретракція і затримуються регенеративні процеси. ці зміни виникають на фоні незбалансованої неповноцінної годівлі, відсутності активного моціону, важких родах, затримці посліду, надмірному розтягуванні матки.

Діагноз на дану патологію може поставити лише ветеринарний лікар методом огляду та ректального дослідження на 2-3-й день після родів за такими симптомами. 

При огляді: статеві губи дряблі, напіввідкриті і набряклі, корова натужується, стоїть, згорбивши спину, відсутнє виділення лохій.

При ректальному дослідженні: матка розміщена глибоко в черевній порожнині, рукою не охоплюється, стінка її дрябла, промацуються карункули.

Субінволюція матки у сук і кішок проявляється підвищенням температури тіла, в'ялістю, байдужістю до цуценят. Із піхви виділяється брудно бурого кольору лохії з неприємним запахом, що містять некротизовані тканини. Якщо не надати допомогу, то ці тварини можуть загинути на 2-3-й день.

Лікування

У практичній ветеринарії субінволюцію матки лікують комплексно. Лікування повинно бути направлене на:

  • звільнення порожнини матки від лохій (проводять легкий масаж та вводять у порожнину матки піноутворюючі антисептики);
  • попередження розвитку мікрофлори у матці (внутрішньо-матково застосовують антисептичні антибіотиковмістимі препарати у вигляді свічок, таблеток, емульсій);
  • зняття "прогестеронового блоку" (в/м вводять естрогенні препарати, а після їх введення - утеротонічні засоби);
  • нормалізація обмінних процесів і підвищення захисних сил організму (в/в вводять глюкозу, гемодез, препарати кальцію, призначають іхтіолотерапію та новокаїнотерапію).

В практиці ветеринарних лікарів добре зарекомендувала себе схема лікування корів хворих на післяродову субінволюцію матки за Д.С.Гришком. Після виявлення перших клінічних ознак хвороби в/м ін'єкують 5 мл дигітолу і 10 мл тривіту. Через 6-8 год внутрішньоочеревинно вводять 50 ОД окситоцину і 15 мл 10% розчину новокаїну. Введення повторюють через 48 год до одужання тварини.

В своїй практиці для попередження субінволюції матки у корів зразу після отелення ін'єкуємо 40 мл іхглюковіту в прекорнеальну ямку. Ін'єкції повторюємо  через 24 год протягом 3-4 днів. Також вводимо п/ш власного молозива 40 мл в різних місцях. Внутрішньоматково застосовуємо піноутворюючі таблетки БіоПлюс 2Б UA, до складу яких входять пробіотичні мікроорганізми, антибактеріальні компоненти, формоутворюючі та пінисті агенти. Препарат вводимо у перші дні після родів по 2 таблетки протягом 3-х днів.

Сукам і кішкам внутрішньоматково застосовуємо антимікробні емульсії в/м ін'єкуємо розчин оксилату 1 мл на 30 кг маси тіла. Цей препарат прискорює регенерацію ендометрію і скорочує матку.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати