Післяродовий ендометрит

Післяродовий ендометрит - запалення слизової оболонки матки

Післяродовий ендометрит
Післяродовий ендометрит

Після родів у тварин часто виникають запальні процеси в матці, причиню яких є субінволюція матки, несвоєчасне відокремлення посліду, аборти, затяжні роди, грубе надання рододопомоги, занесення в матку патогенної мікрофлори з зовнішнього середовища. Захворювання виникає на 5-10-й день після родів.

У корів загальні ознаки захворювання мало помітні: температура тіла в межах норми, із зовнішніх статевих органів виділяється у різній кількості слизово-гнійний ексудат, який можна побачити на підстилці біля тварини. Ексудат засихає на корені хвоста, сідничних горбах та вульві. При ректальному дослідженні матка збільшена, знаходиться в черевній порожнині, атонічна, відчувається флуктуація.

У овець і кіз загальні ознаки захворювання аналогічні, як і у корів.

У кобил захворювання супроводжується неспокоєм, відмовою годувати лоша, частими сечовиділеннями та виділеннями із піхви сірого кольору ексудату неприємного запаху.

У свиноматки загальний стан на початку захворювання задовільний, а потім погіршується. При годівлі поросят із піхви посилюється виділення слизово-гнійного ексудату.

У сук і кішок відмічається пригнічення загального стану, підвищення температури, виникає спрага, з піхви виділяється слизово-гнійний ексудат з домішками крові.

При виявленні таких ознак власники тварин повинні звернутися обов'язково до ветеринарного лікаря, так як післяродовий ендометрит може ускладнюватися і приводити до стійкої симптоматичної неплідності. Лікар призначає лікування комплексне, яке направлене на відновлення структури і функції матки, пригнічення розвитку патогенної мікрофлори, підсилення скоротливої функції матки, звільнення її порожнини від запального ексудату та підвищення захисних сил організму.

Лікування

При лікуванні корів, овець, кіз, кобил насамперед створюють умови, що сприяють швидкому одужанню, а саме: збалансовують раціон годівлі, залишивши в ньому легко перетравні високопоживні корми; кладуть у стійло чисту суху підстилку; організовують моціон.

Для підвищення тонусу і підсилення скорочення матки, звільнення її порожнини від запального ексудату проводять щоденні ін'єкції утеротонічних засобів: дигітолу, утеротоніку, процитолу, естромаксу, отроцину, окситоцину та ін.

Для пригнічення розвитку патогенної мікрофлори внутрішньоматково призначають метрикур, метромакс, септогель, гінобіотік, біометросаніт, гістерезол, йодопен та ін.

Застосовують патогенетичну та іхтіолотерапію: в/аортальне введення 1%-го розчину новокаїну, в/в метресу, в прекорнеальну ямку - іхглюковіт.

При лікуванні свиноматок: в/м вводять утеротонічні препарати, в/матково за допомогою приладу для осіменіння свиней вводять емульсію йод оксиду, дефурану, септогелю, неовагіналь.

При лікуванні сук і кішок проводять масаж матки через черевні стінки; в/матково за допомогою полістиролового катетера для осіменіння корів суспензійні антибіотиковмістимі препарати (дефуран, метристар) та аерозольні препарати (гістерезол, неовагіналь); в/м'язево призначають антибіотики.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати